09.01.2021 / Batman’da yatırımların hız kesmeden devam etmesi amacıyla çalışmalarını hızlandıran Valimiz Hulusi ŞAHİN, 2. Organize Sanayi Bölgesine yer tesis edilmesine yönelik yapılan değerlendirme toplantısına başkanlık ederek yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Toplantıda konuşma yapan Vali ŞAHİN: “İlimizde yeni bir Organize Sanayi Bölgesinin ivedi bir şekilde devreye girmesi ve en geç bir yıl içerisinde de arsa dağıtır hale gelmesi gerekiyor. Aksi takdirde bu kadar dinamik bir şehrin sanayi arsası ihtiyacını karşılayamayız ve bu durumda da şehre en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Ayrıca yapacağımız kapsamlı çalışmalarla birlikte 2. OSB’yi yapacağımız alan ile ilgili 1. OSB’nin yapımı sırasında yaşanan problemlerin hiçbirini yaşamayacağız.” şeklinde konuştu.


Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Valimiz Hulusi Şahin ile birlikte İl Özel İdare Genel Sekreteri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü, Organize ve Sanayi Bölgesi Müdürü, Tarım ve Orman İl Müdürü, Milli Emlak Müdürü, DSİ 103. Bölge Müdürü ve diğer ilgili kurum temsilcileri katıldı.

  • 28.02.2024
  • Bu içerik 430 defa okundu