DUYURULAR

BATMAN OSB'YE İLGİ ARTARAK DEVAM EDİYOR.

BATMAN, (DHA)- Batman Organize Sanayi Bölgesi'ne ilave edilen 2 bin ek arazide fabrika kurmak için 160 başvuru yapıldığı öğrenildi.
Organize Sanayi Bölgesi Müdiresi Zeynep Akbel, 2 bin dönümlük arazide kamu yararına tahsis işlemleri sürdüğünü, önceliklerinin marka firmalara yer tahsisi yapılması olduğunu belirterek, "LCWakiki'nin yatırımı tamamlanmak üzere. Yeni yatırım yapan işletmeler arasında yoğurt imalat tesisi de var. Yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlayan OSB müteşebbis Başkanı Vali sayın Ahmet Deniz'in önerileri doğrultusunda marka firmalara her türlü desteği veriyoruz. Organize Sanayi Bölgemiz büyüyor.
 
Yapımı son aşamaya gelen gümrük hizmet binası ile diğer tesisleri de yıl sonunda hizmete açılacak. Gümrük Müdürlüğü, yatırımcılara büyük kolaylık sağlayacak. 2 bin 000 dönümlük ek arazinin tahsis işlemleri önümüzdeki günlerde belli olacak. Birçok sektörde yatırım yapmak isteyen firmaların yer talepleri yakın bir sürede değerlendirilecek" dedi.

Faaliyetlerimizden ve Gelişmelerden Siz de Haberdar Olun!

Batman OSB

1991 yılında yatırım programına alınan Batman Organize Sanayi Bölgemizde 2002 yılında bir tek un fabrikası varken; altyapının tamamlanması, güven ortamının artması, 5084 ve 4569 sayılı Devlet teşvikleri ile hızla büyümüş ve yatırımcı sayısı artmıştır.

Bizi Takip Edin

facebook twitter instagram linkedin

Copyright © Batman Organize Sanayi Bölgesi Tüm Hakları Saklıdır.