HABERLER

ÜRETİM TESİSİNDE EĞİTİM FAALİYETİ

Yönetim Kurulu Başkanımız Vali Hulusi ŞAHİN, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB); Fransa, İspanya, İtalya ve Hollanda gibi birçok Avrupa ülkesinin ünlü markalarına triko, penye ve denim üretimi yapan TRİKOTEK fabrikasının eğitim faaliyetleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi’nin desteği ile düzenlediği okuma-yazma kursu sertifika dağıtım törenine katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Valimiz, okumanın önemine ilişkin açıklamalarda bulunarak,  “Her ne sebeple olursa olsun, okuma çağına gelmiş tüm çocuklarımıza ulaşarak bu hizmeti sunmalıyız.  Bize düşen, tüm vatandaşlarımıza okuma-yazma öğretmek yetmez, ilk ve orta öğretim diplomasını aldırmaktır. Okumak bir başka pencereden dünyaya bakmaktır. Okuyarak dünyayı tanıyıp öğreniyoruz. Her fırsatta kitap okumalıyız. Kitap insanın en güzel arkadaşıdır” diye konuştu. 

Konuşmanın ardından Valimiz, kurslara katılarak sertifika almaya hak kazanan 19 çalışana sertifikalarını vererek, kendilerini tebrik etti. 

Daha sonra bünyesinde yaklaşık 650 personel istihdam eden fabrikada incelemelerde bulunan Valimiz,  tesis müdürü Aydın GÜNDÜZ’den üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. 
Törene; Beşiri Kaymakamı Mahmut ŞENER, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Alaettin ÖKTEN, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Besim EVİZ,  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal SERİK, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hıfzullah ÖZOĞUL, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Remzi İNSEL ve Mehmet Hadi YALÇIN ile OSB Müdürü Zeynep AKBEL katıldı. 

Faaliyetlerimizden ve Gelişmelerden Siz de Haberdar Olun!

Batman OSB

1991 yılında yatırım programına alınan Batman Organize Sanayi Bölgemiz; ilk parsel tahsisi 02.06.2003 yılında yapılmış ve 01 Nisan 2004 tarihinde ilk işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilerek üretime başlanmıştır. Şu an 3797 dönüm büyüklüğünde 124 adet sanayi parseli ile sanayicimizin hizmetindeyiz.

Bizi Takip Edin

facebook twitter instagram linkedin

Copyright © Batman Organize Sanayi Bölgesi Tüm Hakları Saklıdır.