HABERLER

OSB ÇARŞISINDA İLK İŞ YERİ HİZMETE AÇILDI

Organize Sanayi Bölgesi çarşısının ilk esnafı olan ‘Ali Usta Lokantası’nın açılışı Yönetim Kurulu Başkanımız olan Vali Hulusi ŞAHİN tarafından  gerçekleştirildi. 

Davetlilerle birlikte iş yerinin kurdelesini kesen Valimiz, işletmede incelemelerde bulunarak, iş yeri sahiplerine hayırlı kazançlar temennisinde bulundu. 

İş yerinin açılışında bir konuşma yapan Valimiz, “Bu açılış bizim Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çarşısının da bir nevi açılışı oluyor. Organize sanayi bölgeleri, sadece fabrikaların arasında yolların olduğu bir yapı değildir. Aslında yaşayan sanayi şehirleridir. Dolayısıyla çarşısı olur,  pazarı olur, yeşil alanı olur, bankası olur ve küçük sanayi sitesi olur. Çok çeşitli yaşam alanları olur. Organize Sanayi Bölgemizde bu eksiklikleri hızlı bir şekilde gideriyoruz.  Onun en önemli ayaklarından biri de bu çarşının hayata geçirilmesiydi. Kiralamak suretiyle bazı esnaflarımız, iş adamlarımız ve girişimcilerimiz buralardan yer aldılar. Bunun en önemli halkası da Ali Ustaydı.  Şimdi Ali Usta ile beraber burada bir ticari hayat hızlı bir şekilde başlıyor. Organize Sanayide binlerce insan çalışıyor. Ayrıca çok hızlı bir sirkülasyon var. İş adamları geliyor, müşterileri geliyor. Onlar için de bu tür mekanlara ihtiyaç vardı.  Burada, sadece lokanta, kafe yok. Diğer bazı iş yerlerimiz de peyderpey devreye girecek.  Buna benzer başka çalışmalarımızı da organize sanayi içerisinde yapacağız. Bu bir ilk adım oldu. Hayırlı, helalinden kazançlar nasip olsun diyorum” diye konuştu. 

Lokantanın yanı sıra farklı sektörlerde hizmet verecek olan çarşıda işyeri kiralayan esnafın hazırlıkları devam ediyor.

İş yerinin açılışına, Beşiri Kaymakamı Sinan AŞCI, İl özel İdare Genel Sekteri Abdulkadir ÖZER, iş adamları, sanayiciler ve çok sayıda davetli katıldı. 

Faaliyetlerimizden ve Gelişmelerden Siz de Haberdar Olun!

Batman OSB

1991 yılında yatırım programına alınan Batman Organize Sanayi Bölgemiz; ilk parsel tahsisi 02.06.2003 yılında yapılmış ve 01 Nisan 2004 tarihinde ilk işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilerek üretime başlanmıştır. Şu an 3797 dönüm büyüklüğünde 124 adet sanayi parseli ile sanayicimizin hizmetindeyiz.

Bizi Takip Edin

facebook twitter instagram linkedin

Copyright © Batman Organize Sanayi Bölgesi Tüm Hakları Saklıdır.