VALİ ŞAHİN, SANAYİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Yönetim Kurulu Başkanımız Vali Hulusi Şahin, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (OSB) tarafından düzenlenen programda Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan sanayicilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.
 
TP Kristal Park tesislerinde düzenlenen programa; Valimizin yanı sıra Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Alaettin Ökten, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Besim Eviz, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hıfzullah Özoğul ve yönetim kurulu üyeleri, OSB Müdürü Zeynep Akbel, OSB müteşebbis heyeti üyeleri ve çok sayıda sanayici katıldı.
 
Yemekten sonra sanayicilere hitaben bir konuşma yapan Valimiz, 2019 Yılı İstihdam seferberliği için yapılan düzenlemelere değinerek, "Bizler Batman'da İstihdam Seferberliğine sizlerin desteği ile hep beraber güçlü bir şekilde katılacağız. Çok önemli teşvikler ve imkanlar sizleri bekliyor" diye konuştu.
 
OSB'de yapılacak çalışmalara değinen Valimiz, "Batman'da ciddi bir imalat sanayisi, inşaat ve yapı kimyasalları sanayisi ayrıca çok önemli bir tekstil sanayisiyle karşılaştım. Genel olarak da Batman'da çok ciddi bir müteşebbis ruhuvar.Sizlerin bu girişimci yaklaşımınız, imalata verdiğiniz önem bütün sorunları çözecek niteliktedir.Organize Sanayi Bölgesi sizlerin teveccühünüzle defalarca genişletilmiş, yine yetmemiş. Bugün gelinen noktada Organize sanayi bölgemiz yüzde yüz dolulukla çalışıyor ve binlerce insanımıza istihdam imkanı sağlıyor. Ciddi bir katma değer üretiyor ve ihracat yapıyor. Biz, Organize Sanayi Bölgesinde sizlere sunmuş olduğumuz hizmetlerin kalitesini artırmanın arayışı içerisindeyiz.Temel sosyal donatı alanlarını genişleteceğiz. OSB içerisinde dukkanlar, banka ve lokanta gibi işyerlerin olacağı küçük bir çarşı kurmayı düşünüyoruz. Genişletme çalışmaları bitme aşamasında, önümüzdeki yaz,  parsellerin bir kısmını sanayicilerimize tahsis etmeyi planlıyoruz. Ayrıca ikinci bir OSB'nin kurulması için arayışlarımız devam ediyor. Tekstil sanayisi için de başka bir yerde Tekstil Sanayi Bölgesi oluşturmak için çalışmalara başladık. Yine tekstilcilere yönelik iş geliştirime merkezi kurmayı planlıyoruz" diye konuştu.
 
Valimiz, "Şehri Besleyen Siz Değerli Sanayicilersiniz"
 
Konuşmasının sonunda katılımlarından dolayı sanayicilere teşekkür eden Valimiz, Sizler olmasaydınız bu şehir buralara gelemezdi. Şehri besleyen siz değerli sanayicilersiniz" dedi.
 
Konuşmanın ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Besim Eviz ve Sosyal Güvenlik Kurumu uzmanları tarafından 2019 İstihdam Seferberliği Programı kapsamındaki düzenlemelere ilişkin yapılan bilgilendirme sunumları ile program sona erdi.

Faaliyetlerimizden ve Gelişmelerden Siz de Haberdar Olun!

Batman OSB

1991 yılında yatırım programına alınan Batman Organize Sanayi Bölgemizde 2002 yılında bir tek un fabrikası varken; altyapının tamamlanması, güven ortamının artması, 5084 ve 4569 sayılı Devlet teşvikleri ile hızla büyümüş ve yatırımcı sayısı artmıştır.

Bizi Takip Edin

facebook twitter instagram linkedin

Copyright © Batman Organize Sanayi Bölgesi Tüm Hakları Saklıdır.